Menu
Coworking – história s moderným dizajnom

Riešenia z Monmar ateliéru prepájajú éru 50-tych rokov s nárokmi na prácu z domu

„Bola to pre nás veľká výzva. Keďže ide o industriálny objekt s historickou hodnotou, k navrhovaniu interiéru bolo potrebné pristupovať s veľkou citlivosťou a docieliť tak prepojenie historického objektu s moderným a nadčasovým interiérom,“ hovoria manželia Marek a Monika Ivankovci z Monmar ateliéru.

Úlohou Monmar ateliéru bolo stvárniť zaujímavé prepojenie historického objektu s plne funkčným a zároveň dizajnovým a nadčasovým priestorom kancelárií. „Snažili sme sa podčiarknuť industriálnosť objektu a vniesť ju aj do interiéru,“ hovorí Ing. Marek Ivanko. Ako vraví, unikátne priestory historického objektu sýpky z roku 1958 ho očarili. Taktiež fakt, že projekt počíta s ich revitalizáciou a budú tak prevažne slúžiť na komunitné a kultúrne účely. „Dve sýpky sú, samozrejme, zaujímavé najmä tým, že ide o butikový projekt s dostupnou obslužnosťou a nejde len o obytný komplex.“

Otvorený priestor celého podlažia poskytol architektom dostatok priestoru na určenie toho najvhodnejšieho dispozičného riešenia pre zadané požiadavky od klienta. Limitujúce bolo len umiestnenie nosných stĺpov v objekte a rozmiestnenie otvorov na fasáde. „Snažili sme sa podčiarknuť industriálnosť objektu, prepojiť staré, historické prvky s novým nadčasovým dizajnom,“ dodáva Ing. Monika Ivanková. Monmar ateliér kládol pri svojich návrhoch dôraz nielen na kvalitný dizajn, ale aj na funkčnosť interiéru, preto vsadil na prírodné materiály, jednoduchosť a nadčasovosť.

 

späť