Menu
7 atribútov kvalitnej novostavby

Prezdradíme vám, na čo sa zamerať pri výbere nadčasovej nehnuteľnosti.

Pri kúpe novej nehnuteľnosti v novostavbe je hneď niekoľko dôležitých otázok, ktoré by si mal položiť každý kupujúci. Ide totiž o investíciu, ktorá by sa pri správnej voľbe mohla zúročiť. Ako teda spoznáme kvalitnú novostavbu, zhrnie špecialista na reality Miroslav Lezo. 

1. Pozor na rýchlokvasené projekty

Stavba musí „sadnúť“, čiže potrebuje určitý čas na to, aby dozrela. Stáva sa, že nový developerský projekt v hlavnom meste vyrastie ako huby po daždi. Viacpodlažná stavba nevznikne za rok a pokiaľ sa taká nájde, je to na úkor kvality.

2. Pýtajte sa na stavebné materiály

Je cena novostavby mimoriadne priaznivá, prípadne sa príliš nelíši od ceny staršieho bytu? Vtedy je viac než pravdepodobné, že developer ušetril na stavebných materiáloch. Kvalita stavby sa odvíja od poctivosti použitých stavebných materiálov. Ich základom sú betón, tehla, oceľ a drevo. Pomyselným lakmusovým papierikom sú priečky – ich hrúbka a vlastnosti. To je ten pravý nadštandard, lebo chránia vaše súkromie i spánok. Napríklad v projekte DVE SÝPKY sú použité nadštandardné akustické tehly, ktoré obyvateľom zabezpečia zvukový komfort.

3. Živá lokalita

Komplex domov v extraviláne obce bez občianskej vybavenosti nie je žiadna výhra. Síce sa v nich dá bývať, ale v konečnom dôsledku narazí človek na izoláciu a za každým nákupom musí vyraziť autom. Pri výbere vhodného projektu dbajte na služby v okolí a obchodné prevádzky v dostupnej pešej vzdialenosti. Ďalším faktorom je spoločenský priestor, kde sa dá zabaviť, posedieť si večer s priateľmi. V ideálnom prípade je to miesto, ktoré sa stane bodom pre komunitné stretnutia. Niektorí uvedomelí developeri to už chápu a k obytným domom budujú dokonca námestie, ako sa to dnes deje v Jarovciach. 

4. Nadčasový rukopis

Jednotný ráz celého komplexu je dnes už nevyhnutnosť. Samozrejme, je otázkou vkusu, či uprednostniť ultramoderné stavby alebo novostavby s nádychom histórie. Treba mať na pamäti i fakt, že nehnuteľnosť je investícia a že projekt by mal byť estetický, nadčasový a nerušivý. Spomeniem opäť DVE SÝPKY, ktoré charakterizujú tehlové fasády na obytných domoch, ktoré ladia s revitalizovanou budovou sýpky z 50-tych rokov. Kontext tejto doby sa odráža v detailoch – pavlačiach, svietidlách, vchodových dverách, ktoré však spĺňajú všetky bezpečnostné atribúty. 

5. Vlastný exteriér

Byt bez balkónu nie je prvá voľba. Možnosť úniku do kúska vlastného exteriéru je dobrý krok pre zachovanie si psychickej pohody. Ideálne riešenie predstavuje terasa, na ktorej sa dá pobudnúť dlhší čas. Rarita je, keď sú napríklad k dvojpodlažným bytom, teda mezonetom, k dispozícii dve terasy na každom poschodí tak, ako je to v projekte DVE SÝPKY. K bytom na prízemí zase prislúchajú predzáhradky. 

6. Bezproblémové parkovanie

Krúžiť okolo svojho domu a hľadať vhodné parkovacie miesto je každodennou realitou najmä vo veľkých mestách. Keď sa rozhodujete pre novostavbu, mali by ste preto dbať na dostatok parkovacích miest. Dobrým zvykom sa stali podzemné garáže, kde sú vyhradené parkovacie miesta jednak pre samotných obyvateľov, ale aj boxy pre návštevy. Chodníky tak budú slúžiť pre peších či cyklistov. V projekte DVE SÝPKY sú k parkovacím miestam aj kobky, v ktorých sa dajú dobre uskladniť bicykle, udice, golfový bag, lyže – skrátka všetko, čo potrebujete mať po ruke, keď sa rozhodnete podniknúť aktivitami nabitý výlet. Z garáže by mali viesť výťahy.

7. Možnosť interiérového dizajnu

Zatiaľ nie je bežné, aby developer ponúkal možnosť interiérového dizajnu nehnuteľnosti. O to viac poteší možnosť, ktorú dávajú DVE SÝPKY. Interiér, ktorý ladí s industriálnym štýlom celého projektu, môžu noví majitelia získať od samotného architekta areálu, ktorý stojí za unikátnymi projektami Refinery Gallery a Design factory.  
 

späť